Sosyal Sorumluluk

Samsun'un Tekkeköy İlçesi'ndeki 7 bin metrekarelik hisseli arsalarını anne ve babalarının adı verilmek kaydıyla Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağışlayan Yılmaz Kardeşler ile Vali Hasan Basri Güzeloğlu arasında protokol imzalandı.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen imza töreninde konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, "Eğitime Yüzde 100 Destek" kampanyası çerçevesinde çok anlamlı ve yararlı bir bağışın yapıldığını ve bu davranışın örnek olmasını istedi. Tekkeköy İlçesi Çay Mahallesi 1237 parselde Dr. Kenan Yılmaz üzerine kayıtlı 7 bin metrekare arsanın sahipleri ve varisleri olan Prof. Dr. Ömer Faruk Yılmaz, eski 19 Mayıs Üniversitesi Genel Sek. Yrd. Fuat Yılmaz, Op. Dr. Ferruh Yılmaz, eski Tügsaş fabrikası genel müdürü ve makina mühendisi Ekrem Yılmaz ve Gül Yılmaz Eyüpoğlu'nun özverili ve anlamlı bağışını Milli Eğitim ve Tekkeköy İlçesi olarak kazanmanın mutluluğu içinde olduklarını dile getiren Vali Güzeloğlu, "Anılan parselde bir ilköğretim okulunun planlaması ve eğitime kazandırılması Valiliğimiz ve İl Özel İdaremiz tarafından yapılacaktır. Bu bağış karşılığında yapılacak ilköğretim okulumuzun adı da Lütfiye ve Dr. Kenan Yılmaz'ın adını taşıyacaktır. Biz de bunu memnuniyetle kabul ediyor ve taahhüt ediyoruz" dedi.

sosyal sorumluluk1

Eğitim adına yapılan bu tip bağışların örnek ve özendirici olmasını dileyen Güzeloğlu, "Çünkü eğitimde fiziksel altyapı ve yetersizliklerimizi aşmak, biran önce hedef olan bağımsız, tekli, normal eğitim yapan okullarda, sınıf mevcudu 25-30 arasında bilgi teknolojisiyle donatılmış, sosyal etkinlik yapabilecek altyapıyla oluşmuş ortamlarda çocuklarımızı okutmak ve yarınlara hazırlamak istiyoruz. Bu tip çabaların bunu sağlamak adına Samsun'un kapasite ve gelişmesini hızlandıracağını da biliyoruz. Yılmaz ailesine anlamlı katkıları için teşekkür ediyoruz" diye konuştu. (İhlas Haber Ajansı) 05.06.2006

sosyal sorumluluk2

Yazıları Büyütün Rahat okuyun + -